Kominictví aktuálně

Vložkování komínu a frézování

vydáno: 03. 06. 2012

Pokud jistě víte, že Vás čeká vložkování a při plánování rekonstrukce komína zjistíte, že máte úzký komínový průduch, není proč se obávat. Frézování komínů je obvyklé řešení pro rozšíření prostoru na příslušnou komínovou vložku.

Tedy jestliže se octnete v situaci, kdy bude frézování nevyhnutelné, nemusíte se mít obavy. Správný průměr průduchu se udělá poměrně rychle bez zbytečného odpadu. Rotující frézka je spuštěna shora dolů a je postupně šetrně odebírán ten materiál, který překáží vložkování.

Pokud je Váš komín zadehtován, bývá frézování naprosto běžnou záležitostí před samotným vyplněním průduchu pomocí bezpečné komínové vložky. Zdivo i dehet se odstraní uvnitř komínového tělesa a může se přistoupit k vložkování.

Vložkování a frézování komínů jsou práce, se kterými máme letité zkušenosti a patříme mezi přední odborníky, specialisty. Pokud Vás bude tížit palčivá otázka týkající se stavu Vašeho komína, klidně se na nás obraťte a my Vám vyhledáme vyhovující řešení. Za více než 30 let praxe jsme měli možnost pracovat s různými komíny. Mnoho typů komínů tedy prošlo našima rukama a my jsme připraveni tyto znalosti a dovednosti práce vždy zužitkovat pro Vaše bezpečí a pohodlí tepla domova.