Kominictví aktuálně

Vložkování komínu jako prevence

vydáno: 24. 05. 2012

Velmi namáhané stavební kontrukce vyžadují zvláštní péči. Patří sem i komín. Každé komínové těleso je trochu odlišné a proto je třeba k němu přistupovat individálně. Co je však všem komínům společné jsou agresivní spaliny, chemicky nebezpečné pro jakoukoli stavbu. S tím souvisí i námáhání materiálu způsobené velkým žárem. Proto je nezbytné, aby bylo vše řádně podrobováno pravidelným kontrolám, kterým říkáme revize. Takovou práci provede např. odborný pracovník z kominictví, který svému oboru rozumí a nic nepodcení. I proto se nevyplatí poslouchat různé návody na svépomoc u tak důležité součásti domu, jakou je právě komín.

Pokud je odhalena nějaká závada, pro správné fungování vytápěcího systému je často konána rekonstrukce komínu pomocí vložkování. Pro bezproblémový chod, efektivní odvod spalin a další funkce tohoto tělesa je nutné použít bezpečné komínové vložky, aby se do budoucna předešlo poruchám a aby byla zachována bezpečnost. Nejlepší formou protipožární ochrany je prevence. Tuto můžete realizovat tak, že necháte svůj komín připravit na zimní sezónu a můžete se pak těšit na období, kdy Vám opět zpříjemní zimní období teplo domova a dobře přichystaný komín, jemuž byla věnována zavčasu patřičná pozornost.

Pro případ pochybností, nutnosti kontroly či opravy nebo i dotazů jsme zde pro Vás, stačí nás pouze kontaktovat telefonicky či e-mailem a my Vám budeme k dispozici.