Kominictví aktuálně

Vložkování komínu svépomocí

vydáno: 22. 04. 2012

Každé vložkování, každý komín má svá specifika, proto je třeba, aby byla práce na "plících" domu kvalitně a bezpečně odvedená. Každoročně totiž hasiči vyjíždějí k požárům domů, které mají příčinu požáru v oblasti komína. Často je to způsobeno nevyhovujícím stavem komína, přičemž velký podíl zde hraje špatně odvedená práce na rekonstrukci. Proto nedoporučujeme následovat různé návody na vyvložkování komínů svépomocí. Níže si uvedeme proč.

Je zapotřebí, aby komínová vložka odpovídala zákonným bezpečnostním předpisům vzhledem k specifikům daného vložkování – technické detaily komínu, typ spotřebiče nebo typ kotle a tedy typ paliva. Tomu musí odpovídat průměr průduchu komína, také průměr vložky a nejen její materiál, tloušťka stěny komínové vložky atd. Víte, jak správně vložku uchytit, jak to zařídit s kondenzátem, kde budou dvířka, co je to účinná výška komínu? Navíc zákony a předpisy se mění všude a my o jejich změnách máme přehled. Pak se Vám nemůže stát, že byste třeba nedostali vyplacenou pojistku na dům v případě požáru kvůli nedodržení bezpečnostních ustanovení. Má Váš komín, komínová vložka vydržet mnoho let, nebo chcete raději investovat momentálně do rekonstrukce komínu méně peněz?

Kontaktujte nás, rádi Vám na tuto otázku odpovíme a řekneme Vám, co je pro Vás výhodnější, stejně jako poskytneme informace k jinému Vašemu dotazu z našeho oboru. Můžme Vám samozřejmě sdělit i náš ceník vložkování komínů, frézování komínů a další orientační ceny za kominické práce. Vždy je ideální nechat práci pro odborníky ve svém oboru. Ti se totiž za ni mohou zaručit.

Kvalitní vložkování komínu a jiné prvotřídně odvedené odborné práce jsou nás samozřejmostí, my víme přesně, co děláme.