Kominictví aktuálně

Vložkování a zdraví

vydáno: 14. 06. 2012

Co je Vaší prioritou na tomto světě? Peníze? Asi jen do doby, kdy nemáte dobré zdraví. S komíny je to podobné. Kvalitní vložkování komínů je nezbytné nejen pro zdraví Vašeho komínového tělesa, ale i pro Vaši rodinu. Je to opravdu jednoduché. Komíny potřebují mít průduch upraven tak, aby dokonale zabraňoval úniku spalin do místnosti a aby zároveň byla zabezpečeno teplo pro každou domácnost. Chcete-li mít ovzduší čisté, musíte pro to něco udělat.

Základem je zájem a péče o důležitou část stavby, jakou je komín. Zájmem lze rozumět pravidelná kontrola a opravdovou péčí je myšleno např. čištění komínu či přímo jeho vložkování. Toto se pro bezchybnost musí zrealizovat pomocí kvalitnía bezpečné komínové vložky. Jen tak se Vám nebude usazovat kondenzát do stěn zdiva a zabráníte tzv. nasákavosti vlhkosti komínu. Zároveň však budete mít zajištěn i vzduch, který bude na dýchání bezvadný, nežádoucímu úniku bude zabráněno a Vy si budete moci užívat pohodlí tepla domova.

Jestliže Vám během čtení textu vyvstala neobjasněná myšlenka, již nyní můžete využít některé naše kontakty a my se pokusíme objasnit Vaši otázku a nabídnout i řešení.